home

12 +

oferty ponad 12 banków

Oferta

Kredyty hipoteczne.

Jak otrzymać kredyt hipoteczny? Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny, ile trzeba zarabiać? To jedne z najczęściej pojawiających się pytań odnośnie kredytów hipotecznych.


Osoby oczytane dość dobrze wiedzą o tym, że doradca podatkowy świadczy usługę klientowi indywidualnemu lub firmie, a dokładniej jeśli doradza w przypadku opcji takiej jak kredyt hipoteczny, to jego porady powinny być trafnymi względem obecnie panujących realiów. Mowa tu dokładnie o tym, że taki doradca, który obecnie mówi, że ing kredyt hipoteczny, czy też mbank kredyt hipoteczny są jednymi z lepszych opcji musi doskonale wiedzieć co sugeruje klientowi, który chce wziąć kredyt hipoteczny.

Jednym słowem znawca tematu, który to na dokładkę pobiera jakąś opłatę za swoje porady powinien prowadzić działalność doradczą, a dokładniej posiadać firmę taką jak biuro rachunkowe i na dokładkę stale zgłębiać wiedzę powiązaną z obecnie dostępnymi kredytami.

Specjaliści tego typu nie mogą też swoich klientów celowo wprowadzać w błąd, bo starania tego typu są niezgodne z prawem, choć problem stanowi też i to, że celowe wprowadzanie w błąd trzeba udowodnić, a o to trudno jeśli porada była rozmową odbytą w jakimś ustronnym miejscu i to bez obecności elektronicznych rejestratorów.

 Nie mniej jednak doradcy takowi najczęściej nie działają na szkodę klienta takiego jak firma, bo ich porady powiązane są z zarobkiem i dlatego muszą być trafnymi, bo gdy brakuje tej trafności, to cierpi na tym reputacja danego eksperta.

Jak wygląda ten rodzaj biznesu?

Doradca podatkowy, który to radzi swojemu klientowi skorzystanie z oferty takiej jak pko kredyt hipoteczny musi dość dobrze znać rynek, a dokładniej regularnie sprawdzać rankingi kredytów hipotecznych i sprawdzać szczegółowo, który z tych kredytów jest obecnie najatrakcyjniejszym cenowo i które są tymi najbardziej pewnymi. W praktyce oznacza to, że doradca zaliczany do specjalistów nawet kilka razy w miesiąc u sprawdza więcej niż dziesięć sieciowych rankingów, by meć w głowie ten obraz zmieniających się realiów.

Obraz ten musi być możliwie jak najtrafniejszym, bo od tego zależy opinia takiego fachowca w sieci. Dlatego też jeśli doradza on w sposób zaliczany raczej do tych średnio trafnych, to zaczyna tracić reputację, a wraz z nią klientów na których to zarabia. Tak ten całokształt niestety wygląda, a w epoce portali społecznościowych takich jak Facebook reputację i towarzyszące jej pochlebne komentarze klientów można stracić nawet po tych kilku wpadkach pod rząd. Kluczowe znaczenie ma też i to, że potem reputację odzyskuje się przez miesiące lub przez lata i dlatego znaczna część ekspertów nie stawia na millenium kredyt hipoteczny, jeśli ten w rankingach sieciowych wypada słabiej od większości ofert.

Czy można sobie poradzić bez doradcy?

W czasach obecnych rolę doradcy może też przejąć blog prowadzony na jednym z portali społecznościowych, czyli na portalu takim jak Facebook. Nie jest to rzecz jasna opcja idealna, bo takie blogi najczęściej tworzą oczytani amatorzy, ale w ich mniemaniu oprocentowanie kredytów hipotecznych się zmienia, czyli dziś najlepszą opcją jest pko kredyt hipoteczny, a po trzech lub czterech miesiącach millenium kredyt hipoteczny może być tym najlepszym.

Dzieje się tak ze względu na to, że jest wiele banków i wiele z nich oferuje kredyty hipoteczne, kredyty na budowę domu i kredyty na nowe auta użytkowe do firm. Banki te stale ze sobą rywalizują o klientów i prześcigają się z ofertami, bo większa ilość klientów oznacza wyższe zyski. Właśnie dlatego ta rywalizacja trwa także w czasach dość nieprzyjaznych w sensie ekonomicznym, bo zwłaszcza wtedy banki muszą mieć wybitnie atrakcyjne oferty.

Problem z tymi blogami o kredytach tkwi zaś w tym, że oficjalnie działający ekspert związany z jakimś biurem rachunkowym ponosi odpowiedzialność za celowe wprowadzanie w błąd, a w przypadku blogów ta odpowiedzialność się raczej rozmywa, bo to tylko sugestie publikowane w sieci.

Prawdy o oprocentowaniu

Nawet ludzie średnio oczytani wiedzą, że w tym najnowszym kryzysie ekonomicznym powiązanym z pandemia i wojna na Ukrainie oprocentowanie kredytów hipotecznych musi rosnąć, bo w czasie pandemii przynajmniej po części blokowano gospodarkę, po to by ten wirus i jego mutacje się nie rozprzestrzeniały, a teraz kolejnym problemem jest wojna. Te dwa czynniki w największym stopniu przyczyniły się lub nadal przyczyniają do wzrostu inflacji, a dokładniej do spadku w kursach walut, takich jak PLN. Dlatego ceny w sklepach rosną i oprocentowanie każdego z obecnie osiagalnych kredytów także. Syuacja zaś zacznie się polepszać wtedy gdy wojna się zakończy i wtedy gdy ograniczenia ekonomiczne powiązane z pandemią znikną całkowicie we wszystkich krajach świata.

Kolejne z istotnych prawd.

Nie wiadomo czy opcja taka ja kredyt hipoteczny stałe oprocentowanie jest na chwilę obecną osiągalną. Nie wiadomo, bo nikt nie wie kiedy dokładnie się skończy ta wojna? Na chwilę obecną ona nadal trwa i trwają też pewne embarga powiązane z Rosyjską i w tym tkwi ten bardzo ważny problem, bo nie da się jednoznacznie stwierdzić kiedy ta nieciekawa sytuacja się skończy. Eksperci także i w tym przypadku mają te swoje przewidywania, ale to tylko prognozy. Jeśli zaś chodzi o oprocentowanie wielu typów kredytów, to uspokoi się ono gdy poznamy odpowiedzi na dwa pytania. Pierwsze z nich to pytanie wprost kiedy te sankcje gospodarcze powiązane z wojną się skończą? Drugie dotyczy tego, kiedy blokowanie gospodarek powiązane z pandemią się definitywnie zakończy?

    Wyślij zapytanie

    Zamów rozmowę z doradcą