home

12 +

oferty firm ubezpieczeniowych

Oferta

Ubezpieczenia nieruchomości.

Ubezpieczenie nieruchomości to szerokie pojęcie dla szeregu polis, które zapewniają ochronę mienia lub ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli nieruchomości. Ubezpieczenie majątkowe zapewnia zwrot kosztów właścicielowi lub najemcy budynku i jego zawartości w przypadku uszkodzenia lub kradzieży - oraz osobie innej niż właściciel lub najemca, jeśli ta osoba zostanie ranna na nieruchomości. Ubezpieczenie nieruchomości może obejmować szereg polis, takich jak ubezpieczenie domów, ubezpieczenie najemców, ubezpieczenie od powodzi i ubezpieczenie od pożaru. Własność osobista jest zwykle objęta polityką właścicieli domów lub najemców. Wyjątkiem jest własność osobista, która ma bardzo wysoką wartość i jest droga - zwykle jest to objęte zakupem dodatku do polisy. Ubezpieczenie mieszkania w tym ubezpieczenie domu w budowie jest wskazane. 


Jak działa ubezpieczenie nieruchomości?

Zagrożenia objęte ubezpieczeniem majątkowym zazwyczaj obejmują wybrane dolegliwości związane z pogodą, w tym szkody spowodowane przez ogień, dym, wiatr, grad, wpływ śniegu i lodu, błyskawice i inne. Ubezpieczenie mienia chroni również przed wandalizmem i kradzieżą, obejmując konstrukcję i jej zawartość. Ubezpieczenie majątkowe zapewnia również ochronę od odpowiedzialności cywilnej w przypadku, gdy ktoś inny niż właściciel nieruchomości lub najemca zostanie ranny podczas pobytu na nieruchomości i zdecyduje się wnieść pozew.

Większość właścicieli domów kupuje polisę hybrydową, która rekompensuje fizyczne straty lub szkody spowodowane przez 16 zagrożeń, w tym pożar, wandalizm i kradzież. Ubezpieczenie, znane jako polisa HO3, ma pewne warunki i wyłączenia. Istnieje z góry określony limit pokrycia niektórych kosztowności i przedmiotów kolekcjonerskich, w tym złota, obrączek ślubnych i innej biżuterii, futer, gotówki, broni palnej i innych przedmiotów. Warto również dodać, że ubezpieczenie mieszkania pokryje koszty w przypadku, gdy my zalejemy swojego sąsiada. 

Dlaczego ubezpieczenie nieruchomości jest ważne?

Ubezpieczenie nieruchomości najlepiej reprezentuje powiedzenie: “Lepiej go mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć wszystkiego”. Jednak samo posiadanie go może być korzystne na wiele sposobów, takich jak:

– Ochrona finansowa. W istocie zakup polisy ubezpieczeniowej to kupowanie spokoju ducha i bezpieczeństwa. Posiadanie czarnych dni i funduszy awaryjnych może pomóc przetrwać trudne czasy. Jednak same rezerwy gotówkowe są zwykle niewystarczające do pokrycia kosztów napraw awaryjnych, takich jak nieplanowana wymiana dachu lub remont całego domu.

– Przejściowe zakwaterowanie w innym miejscu. Polisy ubezpieczeniowe mogą złagodzić cios radzenia sobie z niespodziewanymi naprawami domu, pokrywając koszty tymczasowego mieszkania. Ostatnią rzeczą, o którą ktokolwiek w tej sytuacji chce się martwić, jest czynsz, więc ubezpieczenie może zmniejszyć stres związany z przemieszczeniem.

– Koszty możliwe do zarządzania. Składki ubezpieczeniowe sumują się w czasie, ale te roczne lub miesięczne płatności są przewidywalne. Jednak tego samego nie można powiedzieć o ubezpieczeniach majątkowych zdarzeń. Jeśli ktoś zostanie przyłapany na nieprzygotowaniu, może zostać zmuszony do zaciągnięcia pożyczki o wysokim oprocentowaniu i bez żadnej gwarancji uzyskania zgody. Ubezpieczenie domu cena: to około 100 złotych rocznie. 

O tym warto pamiętać!

Ubezpieczenie nieruchomości jest formą ubezpieczenia, które chroni budynek i jego zawartość. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego ubezpieczenia, a przy zakupie tego produktu ubezpieczeniowego ludzie powinni zdecydowanie skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym, aby potwierdzić, że kupują produkt odpowiedni dla ich potrzeb. Omawiając potrzeby ubezpieczeniowe, ludzie powinni jasno określać rodzaj ubezpieczenia, którego chcą i poziom ochrony, którego potrzebują.

W polisie ubezpieczenia nieruchomości z otwartym ryzykiem pokrywana jest każda forma szkody, która nie jest wyraźnie wykluczona w polisie. Nazwane polisy niebezpieczeństwa określają listę potencjalnych przyczyn szkód, które są objęte ubezpieczeniem. Ubezpieczenie mienia może być wyspecjalizowane, jak w przypadku produktów ubezpieczeniowych od trzęsień ziemi, powodzi, pożaru, kotła i kradzieży. Polisa ubezpieczeniowa zazwyczaj zawiera bardzo jasny język na temat wszelkich wyłączeń. Właściciele nieruchomości często kupują ubezpieczenie nieruchomości, które pozwoli im wymienić konstrukcję w przypadku pożaru, trzęsienia ziemi, powodzi lub podobnej katastrofy. Ten rodzaj ubezpieczenia może wyraźnie wykluczać zawartość budynku lub może wykluczać niektóre rodzaje zawartości.  

Q&A

1. Co powinien zrobić najemca przed ubezpieczeniem danej nieruchomości?

– Przed zakupem ubezpieczenia nieruchomości najemcy powinni zapytać właścicieli o polisy już dostępne na nieruchomości i co jest objęte tymi polisami. Nie ma sensu nadmiernie ubezpieczać budynku i jego zawartości, a właściciel może mieć porady dotyczące agencji ubezpieczeniowych lub firm dla najemcy. 

2. Czym się różni ubezpieczenie nieruchomości, a ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na danej nieruchomości?

– Dostępne jest również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za mienie. Ubezpieczenie majątkowe, jak wiadomo, chroni ludzi przed szkodami prawnymi wynikającymi z obrażeń lub szkód spowodowanych na lub przez ich mienie. Na przykład właściciel sklepu detalicznego może utrzymywać polisę ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków majątkowych, aby w przypadku poślizgnięcia się i upadku w sklepie, ubezpieczenie pokryłoby koszty leczenia i wszelkie szkody prawne wydane w wyniku procesu sądowego. 

    Wyślij zapytanie

    Zamów rozmowę z doradcą