home

12 +

oferty 12 banków

Oferta

Refinansowanie.

Jeżeli masz problemy z bieżącą spłatą kredytów gotówkowych, jest ich za dużo? Skorzystaj z pomocy - znajdę dla ciebie ofertę kredytu refinansowego. Dzięki temu będziesz spłacał swoje kredyty w jednej, mniejszej racie.


Osoby czytane dość dobrze wiedzą o tym, że refinansowanie kredytu lub refinansowanie pożyczki, to przejście z takowym do innego banku. Takie przejście jest zazwyczaj powiązane z kosztami, ale kredyt refinansowany to nie tylko wyższe koszty, bo klientom zależy głównie na tym, by płacić niższe raty w skali miesiąca, a dokładniej poszczególni klienci mogą spłacać dany kredyt lub pożyczkę dłużej o rok lub o dwa lata, ale najważniejszym jest to by miesięczna skala kosztów nie dobijała.

Niektóre banki międzynarodowe, a dokładniej te obsługujące klientów indywidualnych, firmy, a nawet rządy światowe oferują nawet możliwość zawieszenia kredytu, czyli ten brak spłacania rat przez jakieś trzy miesiące. Taka ulga nie wydaje się być ta znaczną i co równie ważne pewna część klientów dzięki niej w znacznym stopniu odzyskuje prężność finansową.

Problem tkwi tylko w tym, że tę przerwę w spłacaniu oferuje tylko pewna część banków i między nimi jest niewiele tych lokalnych krajowych, bo kredyt refinansowany tego typu dla banku oznacza ciężar finansowy, ale z drugiej strony najgorsze co może się stać to bankructwo klienta lub jego firmy. Dlatego też w czasach dość nieciekawych pod względem ekonomicznym trzeba dać ludziom coś na kształt ulgi, po to by dalej mogli spłacać kredyty i pożyczki.

Wakacje kredytowe

Trudne czasy związane z pandemią.

Jakaś część z nas wie o tym, że w Polsce na wiosnę roku 2020 zaczęła się pandemia, a ten specyficzny czas był powiązany przynajmniej z tym częściowym blokowaniem gospodarki, po to by ten konkretny wirus i jego mutacje się nie rozprzestrzeniały. Niestety to blokowanie spowodowało to, że inflacja wzrosła, a jej wzrost oznacza spadek wartości walut takich jak PLN. Wzrosły także ceny towarów i usług, a oprocentowanie pożyczek i kredytów także musiało podskoczyć do góry.

Musiało się to także w ten dość nieciekawy sposób odbić na opcji takiej jak kredyt hipoteczny refinansowanie, bo podwyższona inflacja dotknęła każdego, w tym podmioty takie jak banki i dlatego też oferty powiązane z refinansowaniem kredytów i pożyczek stały się mniej korzystnymi. Banki w ten konkretny sposób zabezpieczyły nie tylko własne zyski, ale też i innych swoich klientów. Mowa tu konkretnie o tym, że banki międzynarodowe w sensie finansowym dbają nie tylko o siebie, ale też o innych klientów indywidualnych, o inne firmy, o rządy, a nawet o klientów takich jakimi są inne lokalne banki. Właśnie dlatego muszą być gospodarne, jeśli chodzi o refinansowania w czasie pandemii i tuz po jej zakończeniu. 

Wojna na Ukrainie.

Ekonomiści dość dobrze wiedzą o tym, że wojna na Ukrainie to kolejny po pandemii czynnik zwiększający inflację zaliczany do bardzo ważnych. Mowa tu dokładnie o tym, że na Rosję ze względu na ten konflikt nakładane są różnego rodzaju sankcje, a one w sensie gospodarczym wpływają nie tylko na Europę wschodnią, ale też i na centralną. Jednym słowem w tej części świata inflacja wzrasta najszybciej, ale też i w reszcie świata nie jest rewelacyjnie.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że ten konflikt będzie wpływał jeszcze przez lata na oferty powiązane z kredytami refinansowanymi w bankach Polskich, a nawet w Niemieckich, bo refinansowanie kredytu ma bardzo wiele wspólnego z inflacją, a tę podwyższają biznesy, które upadają lub są zawieszane. Takie biznesy były i nadal są związanymi ze wschodem, a konkretniej z krajami takimi jak Ukraina i Rosja. Ich gospodarki niestety kuleją ze względu na wojnę, a to bardzo źle, bo kraje te są liderami, jeśli chodzi o wydobycie wielu paliw kopalnych. Jednym słowem spadki w ich wydobyciu niestety się odbiją na kondycji wielu firm i na refinansowaniu pożyczek także. Nawet po zakończeniu tej wojny sytuacja ekonomiczna będzie powracać do normy przez lata, czyli nawet przez ponad dziesięć lat.

Czy sytuacja szybko się poprawi?

Jeśli chodzi o obecny kontekst sytuacyjny powiązany z refinansowaniem kredytów gotówkowych, to sytuacja nie prezentuje się najciekawiej, bo wojna na Ukrainie nadal trwa, czyli sankcje też nie straciły na mocy. Dodatkowo w pewnych krajach świata gospodarka jest nadal częściowo blokowana ze względu na pandemię.

Dlatego refinansowanie kredytów hipotecznych, czy też refinansowanie pożyczek jeszcze długo nie będzie opcją tak atrakcyjną, jak przed początkiem pandemii. Gospodarkę światową znacząco wyhamowały czynniki takie jak pandemia i obecnie trwająca wojna. Prawda tkwi też i w tym, że gospodarka nie ruszy z przysłowiowego kopyta tuż po tym jak te czynniki znikną, bo trzeba lat, a może i ponad dekady, po to by światowa gospodarka odzyskała prężność.

Działania banków.

W czasie trudnym ekonomicznie najgorszą opcją dla banków jest upadłość ich klientów. Właśnie dlatego refinansowanie kredytów, czy też refinansowanie pożyczek ratalnych nie może kompletnie zniknąć w tym nieciekawym czasie. Jednym słowem banki trwają dzięki tym właśnie ofertom i nie mogą pozwolić na to, by ich klientów dobijały wysokie raty koszmarnie oprocentowanych kredytów.

Przejście z kredytem do innego banku międzynarodowego powinno być opcją osiągalną stale, bo na tym klient zyskuje niższą ratę miesięczną. Jeden z banków nowego klienta, a ten drugi, w którym to do tej pory kredyt był spłacany środki finansowe i w tym tkwi ten bardzo ważny plus. Takowy nie może zniknąć nawet w kryzysie.

    Wyślij zapytanie

    Zamów rozmowę z doradcą